14 Dub
Existují mraky způsobů, jak se pobavit, rozesmát a vůbec si zpříjemnit život. Není třeba vymýšlet složitosti, fungují zcela normální věci, čím jednodušší, tím lepší. Ráda bych se s vámi podělila o pět věcí, které zabírají u mě: pohled na spící dítě Když jsem si koupila svou první pračku, byl to svátek. Trvalo mi dvě hodiny, než jsem tu krávu vybalila ze všech igelitů a polystyrenů, ale ten pocit, když bylo [...]

Existují mraky způsobů, jak se pobavit, rozesmát a vůbec si zpříjemnit život. Není třeba vymýšlet složitosti, fungují zcela normální věci, čím jednodušší, tím lepší. Ráda bych se s vámi podělila o pět věcí, které zabírají u mě:

pohled na spící dítě

Když jsem si koupila svou první pračku, byl to svátek. Trvalo mi dvě hodiny, než jsem tu krávu vybalila ze všech igelitů a polystyrenů, ale ten pocit, když bylo dílo dokonáno, nejde popsat slovy. Musí se zažít. Dle návodu jsem zvolila program “barevné na třicet”, pračku jsem slavnostně zapnula a následující hodinu jsem před ní seděla a sledovala, jak se buben točí. Byla jsem přesvědčená, že nic lepšího není. Je. Spící mimino. Pohled na tiše oddychující dítě vynahradí vše. Kam se hrabou všechny telenovely, ta nejnapínavější se děje přímo před vaším zrakem. Bude to znít jako klišé, ale vznikne-li po spojení dvou pidibuňek něco tak dokonalého, jako je nový život, není co řešit.

mláďátka

Koťátka, štěňátka, kuřátka a vůbec zvířátka všeho druhu, jsou-li dostatečně malá a roztomilá, jakože jsou, protože Matka příroda je mocná a tyto nemotorné miniatury uplácala schválně tak malé a roztomilé, aby se o ně někdo postaral. V podstatě jde o podobný případ jako v případě mimin, ta ale nemají tak tlusté packy, chlupatá ouška a nedá se jim tahat za ocásky. Čert to vem, nemáte-li k dispozici děti, koukejte se na zvířecí kojence, efekt bude podobný. A většinou vám nepoblinkají tričko.

vtipní lidé

Kteří srší jednu anekdotu za druhou. Pár veselých kousků si vybavuju i já, ale jsem slabým odvarem. Narazíte-li na mistrného odborníka, který jich má v rukávu neomezeně, máte o zábavu postaráno. Vůbec nemusíte řešit, jestli jsou trapné či nikoliv, prostě se uvolněte a smějte se jako o život. Veselá mysl je půl zdraví, uvolníte si bránici, bude se vám líp dýchat a nejkrásnější jsou vrásky od smíchu, ty se nemusí maskovat botoxem, sluší každému.

výplata na účtu

A proč to nepřiznat na rovinu? Peníze jsou příjemná součást našich životů, pokud k nim máte zdravý vztah a nejsou středobodem vašeho vesmíru. Nebojte se pouštět je do oběhu (od toho jsou taky oběživo, že?), vrátí se! Ono totiž platí základní pravidlo (a nejen u peněz), že pokud něco/někoho milujeme, měli bychom tomu/jemu/jí dát svobodu, pak se k nám budou všichni s láskou a radostí vracet! Pokud člověk na něčem lpí, zbytečně se svazuje, obává a omezuje a to moc úsměvné není.

hra

Kdykoliv, kdekoliv a na cokoliv. Nevím, jak vy, ale já si hraju ráda. Kdykoliv, kdekoliv a na cokoliv. Jsem pro každou legraci a kdykoliv se namane něco, co se dá vyzkoušet, jdu do toho. Žijeme jenom jednou (pominu-li reinkarnaci), tak proč si to neužít na maximum! Hrajte si jako malé děti, vesele, bezprostředně a naplno! Běhejte bosky po trávníku, lízejte zmrzlinu, když venku sněží, kupte si bublifuk a pak píchejte prstem do bublin. Čichejte ke květinám a hoňte se venku za motýly. A mějte hodně sexu, hravě!

Zkrátka:

Vyhoďte televizi, hravě se milujte, množte se, a u toho všeho nezapomínejte, že nemáte brát život zas tak vážně, protože z něj stejně nevyváznete živí! ;-)

 

A baví-li vás zběsilé básničky o zvířátkách, čtěte Ranní rýmování!

Váš komentář