08 Čvc
Spíte rádi? Za mě ano! A budíte se rádi? Za mě jak kdy. Ono taky dost záleží kde, s kým a hlavně jak to celé probíhá. Všichni jsme už zažili různé, více či méně sofistikované způsoby, jak se nechat probudit. Od kohoutů, kostelních zvonů, štěkajících psů, sexuchtivého partnera, vůně kávy, nutkání na záchod, prachobyčejného budíku, deště bubnujícího do oken nebo mrazivého rána a odkopané peřiny. Já používám místo budíku mobilní [...]

Spíte rádi? Za mě ano! A budíte se rádi? Za mě jak kdy. Ono taky dost záleží kde, s kým a hlavně jak to celé probíhá. Všichni jsme už zažili různé, více či méně sofistikované způsoby, jak se nechat probudit. Od kohoutů, kostelních zvonů, štěkajících psů, sexuchtivého partnera, vůně kávy, nutkání na záchod, prachobyčejného budíku, deště bubnujícího do oken nebo mrazivého rána a odkopané peřiny.

Já používám místo budíku mobilní telefon. Značka ideál to není, za to je to rychlé, pohodlné a dost efektivní. Schválně, jak dlouho vydržíte poslouchat ten zvonící kus plastu, než vás to přinutí vylézt z postele a umlátit ho do ticha? Já jsem jednou usilovně bojovala skoro hodinu. Pak jsem uznala, že technika je silnější, vylezla z postele a šla ho vypnout. S příchodem léta jsem ale telefon odložila. Ptáte se proč?

Znáte ty malé zahrádečky před paneláky, na kterých se umělecky vybíjejí sousedky bydlící v přízemí? Což o to, mají-li dámy vkus a zelené ruce, je to radost pohledět. S oblibou přičichám k rozkvetlým růžím, když procházím kolem. Jenomže pokrok nezastavíš a milé zahrádkářky objevily hadici. Tedy tu na zalévání. A kdy jindy je nejlepší v letním horku zalévat květiny? Ráno. A v kolik hodin obvykle vstávají seniorky, kterým stačí spánku jen pár hodin? Taky ráno. V šest. Všechny.

Takže místo spravedlivého odpočinku, kterému bych se minimálně já (jak to má zbytek paneláku, netuším) mohla oddávat ještě dlouho, nebudí mě můj mobil, ale ranní sněm zalévaček květin. Mezi šestou a sedmou vyvenčí své čtyřnohé mazlíčky, zalejou své záhonky a stihnou přitom probrat všechny drby z předchozího dne. Že nad nimi někdo ještě spí, obvykle neřeší.

Vlastně je docela zábavné poslechnout si místo ranních novin kdo s kým, co kde, jak ano a jak ne, kolik čeho a hlavně se slevou. Vydalo by to na román. A tak se po „přečtení ranních zpráv“ jenom protáhnu, otočím na druhý bok a spokojeně zase usnu, protože vím, že mám ještě pár minut k dobru.

Chceš-li čerstvé zprávy mít,
kup si v paneláku byt.

Baví vás lehce punkové básničky o zvířátkách? Čtěte Ranní rýmování!

Váš komentář