14 Zář
Sprostá slova mají kouzelnou moc. Když si dovolíte vypustit je z pusy, obvykle se vám uleví. No schválně si to zkuste. Obzvlášť v případě, že obsahují hlásku “R” (doplňte si sami). Rrrrrrrr… John C. Parkin postavil svou knihu a vůbec celou svoji filozofii právě na sprosté mantře – anglicky “F**k it”, česky “do pr****”. A proč? Protože použití sprostého slova v nás dokáže vybudit energii a nasměrovat ji tam, kam [...]

Sprostá slova mají kouzelnou moc. Když si dovolíte vypustit je z pusy, obvykle se vám uleví. No schválně si to zkuste. Obzvlášť v případě, že obsahují hlásku “R” (doplňte si sami). Rrrrrrrr…

John C. Parkin postavil svou knihu a vůbec celou svoji filozofii právě na sprosté mantře – anglicky “F**k it”, česky “do pr****”. A proč? Protože použití sprostého slova v nás dokáže vybudit energii a nasměrovat ji tam, kam potřebujeme. Však si vzpomeňte, kdy jste se naposledy zdravě nasr**i. Ulevilo se vám? Postrčilo vás to? Dodalo vám to sílu? Mně to tedy pomáhá!

Ve své knize píše o tom, jakou moc mají tzv. sprosté mantry, a používá jich skutečně dost. Například tyto:

Do pr****, už toho mám dost.

Do pr****, nechci.

Do pr****, tak holt dělám chyby.

Do pr****, končím.

Do pr****, tohle dokážu změnit.

Cílem knihy ovšem není naučit vás mluvit sprostě. Jejím cílem je naučit vás, jak začít dělat, co máte skutečně rádi, a pokud už to děláte, jak toho dělat víc. Taky co dělat s tím, co zas tak rádi nemáte, ale udělat to musíte. A ještě jak se tím, co máte rádi, můžete uživit. A k čemu vám to celé vlastně bude.

Komu je kniha určena?

Komukoliv, kdo už má plné zuby dělání věcí, které ho nebaví jenom proto, aby tím vydělal peníze nebo uspokojil něčí potřeby. Všem, kteří chtějí dělat, co mají rádi, ale zatím neví, jak na to.

Co vám přinese?

Spoustu aha-momentů, návod a praktické rady a tipy “jak na to”, podporu na vaší cestě, skvělou zábavu a obohacení vaší slovní zásoby. :-)

Na co si dát při čtení pozor?

Snad na to, abyste si v nadšení nad novou metodou nezačali mantry zkoušet v přeplněné tramvaji. Ano, je nám sice do pr**** jedno, co si myslí druzí, ale křičet v narvané tramvaji v sedm ráno “Do pr****, já se na to můžu” se opravdu nehodí!

Můj dojem z knihy

Výtečná. Velmi osvěžující. A velmi přínosná. Po jejím přečtení jsem se přihlásila na jednu akci, na kterou bych se za “normálních” okolností vůbec neodvážila jít, protože do pr**** můžu jít, kam chci. Začala jsem řídit auto, protože neřídit auto v mém věku už je do pr**** trapné. Kývla jsem na neobvyklou pracovní nabídku, protože co můžu do pr**** ztratit, že? :-)

Závěr?

Jděte do toho! A začněte dělat, co máte rádi!

„Poprvé v lidských dějinách máme příležitost utvářet si vlastní práci tak, aby se hodila k našemu způsobu života, namísto toho, abychom životy přizpůsobovali své práci… Museli bychom být praštění, kdybychom této šance nevyužili.“

Charles Handy – irský spisovatel a filozof

 

John C. Parkin, Do pr****, DĚLEJTE, CO MÁTE RÁDI, Hay House (UK), 2016, Euromedia, 2017

Váš komentář