05 Srp
Pod vlivem nejrůznějších článků, knih a moudrých příruček, kterými nás krmí knihkupectví, internet, lidé kolem nás i okolnosti, jsem se rozhodla, že „vyšlu do vesmíru“ přání a objednám si ideálního muže. Byla jsem na obědě s kamarádkou a ta, přestože je zapřísáhlá realistka a na podobné věci nevěří, mi hned u polévky hlásí: „Představ si, že jedna moje známá si vyslala do vesmíru přání, že chce ideálního chlapa, a ono jí [...]Pod vlivem nejrůznějších článků, knih a moudrých příruček, kterými nás krmí knihkupectví, internet, lidé kolem nás i okolnosti, jsem se rozhodla, že „vyšlu do vesmíru“ přání a objednám si ideálního muže.

Byla jsem na obědě s kamarádkou a ta, přestože je zapřísáhlá realistka a na podobné věci nevěří, mi hned u polévky hlásí: „Představ si, že jedna moje známá si vyslala do vesmíru přání, že chce ideálního chlapa, a ono jí to vyšlo. A čekají spolu dítě!“ – „Vyslala do vesmíru přání?“ nechápala jsem. „Jo. Napsala si seznam, jak by ten její měl vypadat a normálně ho tam poslala,“ vysvětlovala mi Káťa. „No dobře, ale jak jako – vyslala?“ pořád mi to nebylo jasné. „Tak já nevím, asi to přečetla u otevřeného okna,“ vypustila Káťa z pusy a svá slova nahradila polévkou, kterou si naopak do pusy nacpala. „Hm. To by stálo za pokus,“ podotkla jsem zaujatě a udělala s mojí pusou to samé.

Večer jsem si sedla ke stolu, vzala tužku a blok a dala se do práce. „Ideální chlap, tak to bude dlouhý seznam,“ přemýšlela jsem nahlas. Byl. Na tři stránky. A věřím tomu, že na něm nebylo zdaleka všechno. Tak jen namátkou:

– čestný, spolehlivý, sexy, chápající, se smyslem pro humor, citlivý, manuálně zručný, se společenským přehledem, uznávaný, věrný, pohledný, sportovně založený (stačí lyže, kolo a golf), kulturně založený (divadlo, hudba a kino), finančně zajištěný, postelový bůh, tolerantní, nekuřák, alkohol pije společensky, zajímá se o dění ve společnosti, má práci, která ho baví (ale netráví v ní veškerý svůj čas), má hezký vztah k rodičům, má fajn přátele, a tak dále, a tak dále.

Když jsem pak o svém novém projektu vyprávěla jiné kamarádce, která žije ve šťastném vztahu se svým mužem, zaťukala si na čelo a celou věc shrnula takto:

„Nejdůležitější u chlapa jsou dvě věci: aby byl hodnej a měl velký péro.“

Amen.

***

No dobrá, ideální muž, ideální žena… Ale co když to každý z nich vidí jinak?

Čtěte:

Úhel pohledu

Váš komentář