14 Dub
Řekněme si to společně ještě jednou a hezky nahlas: „Jeden čtvereček uspokojí chuť na sladké.“ Taky vnímáte nesmyslnost tohoto výroku? Neznám nikoho, koho by uspokojil jeden čtvereček. Ano, řeč je o čokoládě. Na čokoládě většinou „neujíždím“, mám ji ráda, ale aktivně ji nevyhledávám. Mými favority, uspokojujícími chuť na sladké, jsou sušenky. Ale když už si tělo řekne, ráda si mezi regály dlouho vybírám, které kakaové krasavici dovolím, aby mi zkazila [...]

Řekněme si to společně ještě jednou a hezky nahlas: „Jeden čtvereček uspokojí chuť na sladké.“ Taky vnímáte nesmyslnost tohoto výroku? Neznám nikoho, koho by uspokojil jeden čtvereček. Ano, řeč je o čokoládě.

Na čokoládě většinou „neujíždím“, mám ji ráda, ale aktivně ji nevyhledávám. Mými favority, uspokojujícími chuť na sladké, jsou sušenky. Ale když už si tělo řekne, ráda si mezi regály dlouho vybírám, které kakaové krasavici dovolím, aby mi zkazila postavu a zpříjemnila den. Všechny na mě křičí „Já, já, mě si vem, já chci jít s tebou!“. Chodím sem a tam, do ruky beru jednu po druhé, zkoumám je, představuji si, jak asi chutnají, a když už nevím kudy kam, sáhnu po oblíbené značce, protože jistota je jistota. Šťastnou vítězku si potom odnesu domů a začnou orgie.

Chytré rady chytrých výživových poradců v chytrých dámských magazínech mluví o tom, že „chcete-li uspokojit chuť na sladké, dejte si jeden čtvereček čokolády, pokud možno hořké, s vysokým obsahem kakaa“. Tedy nevím, jak to máte vy, ale pro mě něco jako „jeden čtvereček čokolády“ neexistuje. Mě uspokojí jedině celá tabulka a pokud možno mléčné a pokud možno s celými oříšky. A přes to vlak nejede. Ono to totiž s těmi čtverečky není vůbec jednoduché. Než odstraním papírový obal, rozevřu lístky staniolu, nasaju lahodnou vůni, oddělím první řadu, oběma prsty ji rozlámu na jednotlivé kousky a labužnicky si začnu čokoládu vychutnávat, jsem napjatá k prasknutí. Je sladká, krémová, rozplývá se na jazyku, chuťové pohárky tančí a tetelí se blahem. A teď mi ukažte toho blázna, který by v takovém okamžiku dobrovolně přestal.

Ne, ne. Než chodit kolem načaté čokolády jako okolo horké kaše (stejně to ve finále nevydržíte a čokoládu s výčitkami svědomí sníte), radši ji smlsnu celou a hned a dokud na ni mám chuť. A když si k tomu dopřeji ještě sklenici červeného vína, to je přesně to, po čem ženy touží. Já tedy určitě!

Váš komentář