07 Říj
Polibek, pusa, líbanec nebo huban… Určitě by vás napadlo daleko víc výrazů pro interaktivní dotyk rtů dvou osob (v tom lepším případě), který je výrazem citové náklonnosti. Líbáme se na přivítanou, líbáme se na rozloučenou, líbáme se „jen tak“ i „nejen tak“. Ale jak? Seděly jsme tuhle s mojí kamarádkou Símou a posilněny několika skleničkami červeného vína, začaly jsme rozebírat téma „líbání“. Řada našich myšlenek a názorů není publikovatelná, tedy [...]

Polibek, pusa, líbanec nebo huban… Určitě by vás napadlo daleko víc výrazů pro interaktivní dotyk rtů dvou osob (v tom lepším případě), který je výrazem citové náklonnosti. Líbáme se na přivítanou, líbáme se na rozloučenou, líbáme se „jen tak“ i „nejen tak“. Ale jak?

Seděly jsme tuhle s mojí kamarádkou Símou a posilněny několika skleničkami červeného vína, začaly jsme rozebírat téma „líbání“. Řada našich myšlenek a názorů není publikovatelná, tedy alespoň ne před desátou hodinou, nicméně jsme se během debaty docela slušně pobavily a výsledkem bylo následující jednoduché rozčlenění polibků do skupin podle délky, intenzity a cíle:

1. Sametová dotyková

Tenhle typ polibku má všestranné využití. Od zcela neromantické pusy na přivítanou s partnerem, rodiči nebo kamarády, jejímž cílem není nic zvláštního (Čau, ahoj, jak se máš? Muck!), přes vyjádření nadšení ze setkání (Tak dlouho jsme se neviděli! Muck!), po zcela romantický polibek dvou milenců, takový ten lehce přibližovací, zkoumavý a zvědavý zároveň, při kterém se vám tají dech, podlamují kolena a s nadšením očekáváte přesun do kategorie č.2.

2. S přísavkou, bez jazyka

Mezifáze. Zcela logicky se jedná o typ polibku spadajícího do kategorie „milenecký“ (I když si živě vybavuji situaci z doby dávno minulé, kdy jsme se s jedním kamarádem v alkoholovém opojení zcela kamarádsky přisáli a byla to velká legrace!), již přiblížený a ještě zvědavější než ten předchozí. Za předpokladu, že nám náš protějšek „voní a chutná“ (což nemusí být vždycky nutně pravda, a v tomto slepě důvěřuji matce přírodě, která určitě ví, co dělá), napětí stoupá, hladina adrenalinu taky a zbytky zdravého rozumu se těší na fázi č.3.

3. S jazykem a výměnou DNA

Síma je sestřička, proto ta odborná terminologie. Já bych se spokojila s termínem „výměna tělesných tekutin“. Ano, v této fázi už je tělo nažhaveno, mozek většinou vypnutý (Nevidím, neslyším.) anebo naopak běží na plné obrátky (Uááá! Tohle je fajn, kam to posuneme?) a pusa a jazyk se snaží o sto pryč, aby udělaly dojem nebo aby si to alespoň náležitě užily, protože člověk nikdy neví, jak se bude situace dále odvíjet. Genetické informace jsou vyměněny, imunita řádně posilněna a v ideálním případě se nám v břiše usídlilo hejno motýlů, kteří poletují sem a tam. A může přijít fáze č.4. Ale o té až někdy příště.

Líbání si představuji jako tanec. Vášnivý a žhavý. Tango například. Začíná pomalu. Jeden tanečník vede, druhý následuje. Pak se vystřídají. Krouží kolem sebe, přibližují se, oddalují, napětí by se dalo krájet. Hudba zrychluje a zvyšuje se i intenzita a vášeň. Dech se úží, krev vaří a …

P.S. Pro milovníky olíbávání ze všech stran (muck, muck, muck, muck) přišla Síma s výrazem „dvojitý Chruščov“. To by mě zajímalo, kam na to ta holka chodí….

***

Ženy netouží jen po polibcích, ale i po jiných laskominách.

Přečtěte si: „Jeden čtvereček uspokojí chuť na sladké“  nebo „Ona a já„!

Váš komentář