23 Bře
Pomalu tomu bude rok, kdy jsem si na radu a po konzultaci se svojí kamarádkou pořídila nového kamaráda na hraní. No ano, na hraní! Od té doby, co jsme spolu, jsme si užili spoustu legrace. Je plastový, lehoučký a modrý. Modrá je barvou páté čakry, zdroje komunikace a vyjadřování pocitů. To byste nevěřili, co všechno jsem schopna při volné zábavě se svým plasťákem vypustit z pusy! Můj nový přítel se [...]

Pomalu tomu bude rok, kdy jsem si na radu a po konzultaci se svojí kamarádkou pořídila nového kamaráda na hraní. No ano, na hraní! Od té doby, co jsme spolu, jsme si užili spoustu legrace. Je plastový, lehoučký a modrý. Modrá je barvou páté čakry, zdroje komunikace a vyjadřování pocitů. To byste nevěřili, co všechno jsem schopna při volné zábavě se svým plasťákem vypustit z pusy!

Můj nový přítel se zabydlel v koupelně. Ono běhat pořád do ložnice a zpátky zabere docela dost času, takhle je aspoň při ruce. Používám ho pravidelně, dvakrát denně, ráno a večer. Možná budete namítat, že to je dost často, ale co by člověk neudělal pro své zdraví, no ne? Máme se rádi. Já jej hýčkám láskyplným omýváním v teplé vodě a on mě svojí jemnou vnitřní péčí…

Dobrá, dobrá, dost fantazie. Dovolte, abych vám představila: nosní konvičku! ;-)

Nosní co?

Konvičku.

Nosni konvicka

 

Tahle malá plastová věcička je dokonalým nástrojem v boji proti alergiím, rýmám, virózám a dalším neduhům. A pokud ji pojmete jenom jako preventivní pomůcku, skutečně si s ní užijete spoustu legrace. Ke koupi jsem se odhodlávala několik týdnů. S kamarádkou jsme vedly nekonečné diskuse nad tím, jak to může fungovat. Funguje to jednoduše: konvičku naplníte teplou vodou, přiloženou odměrkou odměříte sůl (nejlépe mořskou), rozmícháte a připraveným roztokem si proléváte nos a nosní dutiny. Jednou dírkou dovnitř, druhou ven a zase naopak.

Ééééééé…

Jo, to jsem si na začátku říkala taky. Než jsem to zkusila. Nadšená jsem byla už po prvním pokusu! Ono to totiž skutečně fungovalo. Když se smíříte s faktem, že si do hlavy budete lít slanou vodu, a zkusíte to, začne vás to bavit. Velmi. Stojíte nad umyvadlem, smějete se jako malé dítě a s výkřiky „jupí, tečééé!“ proléváte jak o život.

A výsledný efekt? Alergie téměř zmizela, virózy jsou mírné, pokud vůbec jsou, a pokud jsou, vyčistíte si pomocí konvičky ucpané dutiny tak, že se v nich rozléhá ozvěna. Konvička se stane součástí denní hygieny a už jenom řešíte, jestli máte dost soli.

Přesvědčeni? Ne?

Prázdný nos a nohy na stůl
zajistí ti kousek plastu.
A sůl! :-)

A pokud vás nezaujala konvička, zkuste saunu: čtěte 5 důvodů, proč je užitečné chodit do sauny

Váš komentář 

Kdo je Kaacza

Jmenuji se Kateřina Kalačová - Káča, moc mě těší. Psaní je moje vášeň. Vášní mám víc. Vášnivě ráda zkouším nové věci. Vášnivě ráda cestuji, čtu a tančím swing. Vášnivě ráda učím. Vášnivě ráda poznávám hluboká zákoutí svého podvědomí. Vášnivě ráda objevuji svoji životní cestu. A vášnivě ráda pomáhám druhým, aby se vydali na tu svoji. O tom všem je blog Kaacza.cz. S hlavou v oblacích a nohama na zemi. Sdílím s vámi své zážitky a zkušenosti, které mě v životě posunuly. Příběhy psané lehkou rukou. Doufám, že posunou i vás.

Nechcete přijít o žádný nový článek?

Svěřte mi svůj email a nechte to na mně!
Jméno
Email *