28 Bře
Balení se většinou ve škole nenaučíte. Učitelé se do vás snaží nacpat všeliké důležitosti, ale něco tak užitečného, jako je balení, to ne. Když jsme byli v sedmé třídě, rozdělili nás podle pohlaví do dvou skupin – úspěšně se jim přitom dařilo ignorovat fakt, že se někteří spolužáci snažili pod různými záminkami infiltrovat do té naší, dívčí – a pod hlavičkou přednášky na téma „dospívání a rozdíly mezi muži a ženami“ [...]

Balení se většinou ve škole nenaučíte. Učitelé se do vás snaží nacpat všeliké důležitosti, ale něco tak užitečného, jako je balení, to ne. Když jsme byli v sedmé třídě, rozdělili nás podle pohlaví do dvou skupin – úspěšně se jim přitom dařilo ignorovat fakt, že se někteří spolužáci snažili pod různými záminkami infiltrovat do té naší, dívčí – a pod hlavičkou přednášky na téma „dospívání a rozdíly mezi muži a ženami“ nám pustili Modrou lagunu. Nepochopily jsme to. Co dělali ve stejnou dobu chlapci, dodnes netušíme.

Takže o balení nic. Skoč do vody a hezky plav! A uč se sám!

Postupem času jaksi pochytíte, jak na to. Je pravda, že v dnešní moderní době existuje řada zajímavých materiálů, které jsou volně ke stažení, i různé více či méně úspěšné webové stránky či agentury, které vám při tom mohou pomoci, ale já stejně zastávám názor, že nejlepší je jít cestou pokusů a omylů.

Osobně tedy balení moc nemusím. Člověk stojí před zrcadlem a nekonečné hodiny dumá, co na sebe, jaké kombinace, jaké barvy, v čem se bude cítit dobře, aby udělal dojem a aby to celé nezabil hned na začátku. Na druhou stranu připouštím, že balení může být i velmi pozitivní. Je příslibem něčeho nového, nepoznaného. Často je velmi vzrušující, protože nikdy nevíte, jestli změna, kterou přináší, nepřeroste v něco trvalejšího. Přemýšlíte, co vás čeká, co vám osud nachystal…

A já?

Mám sbaleno. Skoro. Vyrážím do lázní. Co nemám, nebudu potřebovat. Co budu potřebovat a nemám, koupím. Osud mi přichystal zasloužený odpočinek po ukončené etapě mého života.

Balení osobně moc nemusím, ale těším se. Na nový začátek. :-)

 

A kdybyste nevěděli, co přibalit s sebou, mám pro vás tip!

Čtěte:  Můj plastový kamarád

Váš komentář