16 Pro
Existují mraky příležitostí, při kterých si něco přejeme. Tedy vzájemně si něco přejeme. Od narození dítěte, po první krůčky, úspěchy ve škole, v práci, přejeme si k narozeninám, ke svátku, k započetí či ukončení čehokoliv. A taky si přejeme k Vánocům a do nového roku. Přát si můžeme hodně štěstí, zdraví, úspěchů (nepočítám škodolibce, kteří by snad mohli druhým přát i neúspěchy), peněz, nové auto, novou ženu, muže, nový byt [...]

Existují mraky příležitostí, při kterých si něco přejeme. Tedy vzájemně si něco přejeme. Od narození dítěte, po první krůčky, úspěchy ve škole, v práci, přejeme si k narozeninám, ke svátku, k započetí či ukončení čehokoliv. A taky si přejeme k Vánocům a do nového roku.

Přát si můžeme hodně štěstí, zdraví, úspěchů (nepočítám škodolibce, kteří by snad mohli druhým přát i neúspěchy), peněz, nové auto, novou ženu, muže, nový byt nebo dům, taky příležitosti nebo úlevu od čehokoliv. Přejeme si hodné psy a kočky, děti a jiné domácí mazlíčky, přejeme si hodně sil při hubnutí nebo přibírání, pevné nervy při pohovorech i podávání výpovědí, málo vrásek a kila lásek.

Fotografům přejeme dobré světlo, myslivcům pevnou mušku, malířům polibky múzy, spisovatelům inspiraci, staříkům druhou mízu, prodavačkám nohy bez křečových žil, učitelům šikovné žáky, ředitelům dlouhou dovolenou, holičům ostrou břitvu, kuchařkám knedlíky bez cucků a tulákům po hvězdách nebe bez mráčků.

Jenomže občas si ta přání zbytečně komplikujeme a ne nadarmo se říká, že by člověk měl být opatrný na to, co si přeje, protože se mu to může splnit. Beze zbytku.

A proto jsme se letos s kamarádkami rozhodly, že to změníme. Pravda, přispělo k tomu i několik pohárků tekutých laskomin z vánočního trhu, po kterých se vám ale opravdu nechce přemýšlet o detailech. Popřály jsme si jediné:

VŠECHNO

Takže milí a zlatí, do roku 2015 (ve znamení dřevěné kozy, která je symbolem mateřství, klidu, pokoje a harmonie) vám ze srdce přeju

VŠECHNO…! (a ještě o fous víc)

Váš komentář