16 Srp
Taky míváte občas plné zuby všech těch novodobých technických vychytávek, kterými jsme obklopeni? Kolikrát si říkám, jestli by nebylo lepší vrátit se k telegrafu, koňským povozům a vaření na otevřeném ohni. Asi nebylo, ale držet krok s pokrokem je v některých případech úsměvné. Žádné dlouhé rozepisování, zkrátím to. Chodit po schodech umím, jezdit výtahem taky. Dokud si ovšem někdo nevymyslí zákeřnou past. Šla jsem tuhle na schůzku do firmy, která [...]

Taky míváte občas plné zuby všech těch novodobých technických vychytávek, kterými jsme obklopeni? Kolikrát si říkám, jestli by nebylo lepší vrátit se k telegrafu, koňským povozům a vaření na otevřeném ohni. Asi nebylo, ale držet krok s pokrokem je v některých případech úsměvné. Žádné dlouhé rozepisování, zkrátím to. Chodit po schodech umím, jezdit výtahem taky. Dokud si ovšem někdo nevymyslí zákeřnou past.

Šla jsem tuhle na schůzku do firmy, která sídlí v jedné z těch moderních výškových budov, kde jezdí takovéty moderní, technologicky vymazlené výtahy. A protože jsem jela jenom na návštěvu, nebyla jsem tedy zaměstnanec, neměla jsem ani čipovou kartičku, kterou si výtah rozjedete, ani žádnou jinou hračku, která ho uvede do provozu. Na recepci jsem za tímto účelem dostala malý lísteček s čárovým kódem a pokyn, že jej mám zastrčit ve výtahu do čtečky a to je celé.

Vstoupila jsem do výtahu, rozhédla se okolo a uviděla úzký otvor s červeným světýlkem.

Čtečka.

Zastrčila jsem do ní lísteček.

PÍP

Chvíle napětí.

Dveře se zavřely.

A…

Nic.

Po několika sekundách jsem začala nervózně přešlapovat a bylo mi divné, že se nic neděje.

CINK

Dveře se otevřely. Stále v přízemí.

Vstoupili dva mladíci.

„Jedete nahoru?” culili se na mě.

„Jedu.”

Podívali se na sebe a culili se dál.

Jeden z nich vzal svoji čipovou kartičku a vložil ji do čtečky.

PÍP

Pak ZMÁČKL tlačítko s číslem poschodí.

A já se začala červenat.

Výtah se rozjel.

A smáli jsme se všichni.

Poučení pro příště:

Cheš-li, aby výtah vzal tě,
kam se pěšky nechodí?

Nezapoměň zmáčknout číslo
příslušného poschodí.

Baví vás veselé básničky o zvířátkách? Čtěte Ranní rýmování!

Váš komentář