11 Kvě
Voda má, voda má rozpuštěné vlasy, la la la. Znáte? Věřili byste tomu, že živá voda může mít vlasy i svázané? A na nich kuchařskou čepici? Jedna taková je totiž v Brně, píše se francouzsky a je to restaurace. L’Eau Vive. A je dokonalá! Francouzskou restauraci, která funguje od roku 2004, provozuje komunita misionářek z misijní rodiny Donum Dei. Najdete ji na brněnském Petrově a přijít k ní můžete Uličkou [...]

Voda má, voda má rozpuštěné vlasy, la la la. Znáte? Věřili byste tomu, že živá voda může mít vlasy i svázané? A na nich kuchařskou čepici? Jedna taková je totiž v Brně, píše se francouzsky a je to restaurace. L’Eau Vive. A je dokonalá!

Francouzskou restauraci, která funguje od roku 2004, provozuje komunita misionářek z misijní rodiny Donum Dei. Najdete ji na brněnském Petrově a přijít k ní můžete Uličkou Václava Havla, zahnete-li doleva od divadla Husa na Provázku. O tomto zajímavém podniku vím už dávno a kolikrát jsem si říkala, že sem musím zajít na oběd nebo večeři. Ale víte, jak to chodí. Na některé věci je prostě třeba si počkat.

Takže teprve včera, když jsem se v podvečer toulala ulicemi města, jsem na Petrov zavítala, přečetla si týdenní menu ve vitríně vedle vchodu a řekla si, ty jo, tak dlouho chodím kolem a nikdy nic, je na čase dát si tu oběd. A jak jsem řekla, tak jsem druhý den udělala. No páni!

Jestli máte rádi příjemná, pohostinná místa, kde můžete v klidu a míru strávit hodinku či víc svého času a ještě se u toho dobře najíst, jste tu správně. Já byla nadšená a mé okázalé srdce milující tradice a etiketu plesalo radostí. A proč vlastně? Podržte se:

 

Na stolech leží ubrusy. A ubrousky.

Ve vázách si hoví čerstvé květiny.

Prostorem se line decentní hudba.

Kabáty si můžete odložit na chytře schovaných věšácích.

Všude je čisto a upraveno.

Obsluhující sestry – misionářky jsou milé a usměvavé.

Krom toho mají na sobě dámy nádherná barevná sárí.

Jídlo je servírováno na horkých (!) talířích.

A krom toho je výborné.

Posedět a pojíst můžete v přilehlé zahradě s výhledem na katedrálu.

A pokud chcete, můžete si tu procvičit francouzštinu.

 

Standard, řeknete si. Nikoliv, říkám já. Neznám v Brně podnik, kde polední menu stojí 89 korun a v ceně máte to vše, co jsem vyjmenovala výš. Zato znám spoustu podniků, kde se na vás mračí, jídlo je studené, pokud se vůbec dá jíst a o čistotě se rozhodně mluvit nedá.

Když to shrnu: našla jsem místo, kde si dovedu představit romantickou večeři ve dvou a úplně se tam vidím. Místo, kde jsem měla pocit, že jsem na dovolené a užívám si příjemný oběd, klid a pohostinnost. A místo, které se za jednu hodinu stihlo stát mým hodně oblíbeným. Doporučuji všemi deseti!

P.S. A mají taky nádherný salonek pro 25 lidí s přístupem na onu krásnou zahradu!

 

 

Váš komentář